Niezwykłe emocje podczas pojedynku drużyny Chorwacji z reprezentacją Brazylii - rozstrzygnęły rzuty karne!

Niezwykłe emocje podczas pojedynku drużyny Chorwacji z reprezentacją Brazylii - rozstrzygnęły rzuty karne!

Kadra narodowa Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o wyniku zadecydowały rzuty karne Drużyna Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - zadecydowały rzuty karne!

Światowe mistrzostwa, które rozgrywane są w Katarze powoli zbliżają się do zakończenia. Ćwierćfinałowe mecze, których triumfatorzy wystąpią w 1/2 finału imprezy mistrzowskiej były rozgrywane w poprzedni weekend. Z tym, iż ich drużyna narodowa musiała się pożegnać z szansami na wygranie mistrzowskiego tytułu musiało się pogodzić wielu kibiców piłkarskich. Pozostaje jednak oglądać mistrzostwa do samego końca i fascynować się ekscytującymi bramkami oraz oczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia. Nie da się ukryć, że jednym z kandydatów do zdobycia tytułu mistrzowskiego od samego początku mistrzostw świata była narodowa reprezentacja Brazylii. Mogło wydawać się, iż wszystko zmierza w idealnym kierunku po triumfie z kadrą narodową Korei Południowej, jednak wówczas przyszedł czas pojedynku z Chorwacją. Piłkarze reprezentacji Chorwacji zafundowali dla reprezentacji Brazylii niesamowicie trudne warunki podczas spotkania.

Od początku tego starcia brazylijska reprezentacja miała kłopot z finalizowaniem akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy gracze niesamowicie grali w grze defensywnej, ale raz na jakiś czas byli w stanie postraszyć składnymi akcjami. Sędzia pojedynku nie miał wyboru i po 90 minutach gry musiał zaprosić piłkarzy obu zespołów na dogrywkę trwającą 30. minut. Piłkarscy wielbiciele obecni na stadionie byli zadowoleni z przebiegu spotkania. Brazylijska drużyna narodowa wysunęła się na prowadzenie za sprawą gola Neymara w samej końcówce pierwszej połowy. Wydawało się wtedy, że już jest pozamiatane i sympatycy Brazylii mogą wybierać bilety na półfinałowe spotkanie. Jednak na cztery minuty przed końcem dogrywki do siatki trafili piłkarze reprezentacji narodowej Chorwacji, doprowadzając tym sposobem do karnych. Reprezentacja narodowa Chorwacji w wykonywaniu rzutów karnych ma bardzo duże doświadczenie i tym razem było to widoczne. Podczas strzelania jedenastek graczom kadry narodowej Brazylii brakowało precyzji, dzięki czemu bramkarz narodowego zespołu Chorwacji bez trudu kilka wybronił. Natomiast narodowa reprezentacja Chorwacji nie chybiła ani razu i tym sposobem zagwarantowała sobie awans do półfinału mundialu w Katarze. Rywalem narodowego zespołu Chorwacji będzie bardzo silna narodowa kadra Argentyny, która w ćwierćfinałowym starciu pokonała też po serii karnych drużynę Holandii.

Chmura tagów

Zostaw komentarz

Brak kometarzy