Zadbaj o swoje Dno miednicy

Zadbaj o swoje Dno miednicy

Należy wiedzieć, że mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują też w prawidłowej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy bez wyjątku powinien zadbać o to, aby nie były zbyt napięte. Nie da się też ukryć, że mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za odpowiednie utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz różnych narządów w brzusznej jamie.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w adekwatny sposób staramy się uzyskiwać najbardziej pozytywne - jak to tylko możliwe - efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach szczególnie istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek pożądane byłoby zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Powinno się wykonywać kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy