Fenomenalny pojedynek narodowej drużyny Brazylii - zwycięstwo z zespołem narodowym Korei Południowej rezultatem 4:1!

Przegrana z kadrą narodową Brazylii wynikiem 1:4 - bardzo słaby mecz narodowej reprezentacji Korei Południowej!

Z pewnością tegoroczne światowe mistrzostwa są wyjątkowe pod wieloma względami. Właśnie zakończyły się grupowe potyczki, więc przyszedł czas na to, co sympatycy piłki nożnej uwielbiają najbardziej. Chodzi oczywiście o drabinkę pucharową, gdzie nie są wybaczane błędy i klęska może Cię wyrzucić z mundialu a także marzeń o zwyciężeniu pucharu świata. W niedzielny wieczór polska kadra poniosła klęskę z drużyną Francji rezultatem 1 do 3 i została wyeliminowana z mistrzostw świata. Jednak to nie oznacza końca doznań dla wielbicieli piłki nożnej w Polsce, gdyż turniej wciąż trwa. Trzeba bez wątpienia podziwiać grę drużyny Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z kadrą Korei Południowej było tego bardzo dobrym dowodem, gdzie piłkarze drużyny narodowej Brazylii postanowili sobie urządzić strzelanie w pierwszej odsłonie. Bramka numer jeden dla Brazylii strzelona została już w 6. minucie, a strzelcem był Vinicius Jr, który fantastycznie poradził sobie w szesnastce z defensywą rywala.

Należy mieć na uwadze to, iż I połowa spotkania była prawdziwą tragedią dla kadry narodowej Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu narodowego Brazylii wynikiem 4:0. Następne gole zdobyli Neymar, Richarlison oraz Paqueta. Piłkarscy kibice zgromadzeni na stadionie mogli czuć satysfakcję, gdyż mogli oglądać istny popis zespołu narodowego Brazylii. Tempo tego spotkania znacząco opadło w drugich 45. minutach. Piłkarze narodowej drużyny Korei Południowej skutecznie się bronili w momencie, kiedy Brazylijczycy próbowali konstruować następne akcje. Reprezentacja Korei Południowej w końcówce spotkania strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą pojedynku. Zawodnik drużyny Korei Południowej zdecydował się na uderzenie z dystansu, a bramkarz narodowej drużyny Brazylii nie miał szans na sprawną interwencję. Finalnie to starcie zakończyło się rezultatem cztery do jednego dla reprezentacji narodowej Brazylii, która w 1/4 finału będzie się mierzyć z narodową drużyną Chorwacji. Stawką tego pojedynku będzie awans do 1/2 finału mistrzostw świata i pewność walki o medal.